Чи сплачувати податок на нерухомість за знищені об’єкти через війну з рф
Запитання
Чи нараховують та сплачують податок на нерухоме майно за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості?
Відповідь
Податок на нерухоме майно не нараховують та не сплачують за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості:
- за 2021 рік та наступні податкові (звітні) періоди — за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності фізичних осіб, дані про знищення яких внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі – Реєстр майна);
- за 2022 рік та наступні податкові (звітні) періоди — за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності юридичних осіб, дані про знищення яких внесені до Реєстру майна (п. 2 пп. 69.22 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі — ПК)
Підставою для обчислення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних та/або юридичних осіб, що були пошкоджені або знищені, є:
- відомості, визначені статтею 266 ПК;
- дані Реєстру майна;
- дані Переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.
З наступного року має запрацювати новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників — аграрні ноти. Пояснимо, у чому відмінність між аграрними нотами та аграрними розписками, а також хто з аграріїв і в яких випадках може їх застосовувати