Як заповнити додаток ПП, якщо міжнародний договір звільняє дохід нерезидента від оподаткування
Запитання
Яку дату вважають початком/закінченням користування пільгою для графи «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації з податку на прибуток при застосуванні норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування?
Відповідь
Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕДПодаткову декларацію з податку на прибуток підприємств затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897 (далі — декларація).
Суму податку не сплаченого до бюджету при оподаткуванні доходів нерезидентів з урахуванням положень міжнародних договорів України відображайте у додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» до декларації.
Розрахунок відповідної суми податку не сплаченого до бюджету здійснюйте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складайте наростаючим підсумком з початку року.
У графі «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації зазначайте «число, місяць, рік початку» та «число, місяць, рік закінчення» користування відповідною податковою пільгою.
У разі застосування норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування при оподаткуванні доходів нерезидентів датою початку/закінчення користування податковою пільгою у звітному періоді є дата виплати доходу нерезиденту.
Якщо виплачуєте доходи нерезиденту декілька разів протягом звітних (податкових) періодів року, то датою початку користування відповідною податковою пільгою є день першої виплати доходу, а датою закінчення користування — день останньої виплати доходу.
Оскільки додаток ПП до декларації заповнюєте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складаєте наростаючим підсумком з початку року, то незалежно від того здійснюватимете виплату доходу нерезиденту у наступних звітних періодах поточного року чи ні, додаток ПП до декларації подавайте з відображенням застосованої у попередньому звітному періоді поточного року податкової пільги.
Прибутківці-квартальники вчергове мають зосередитись на складанні та поданні декларації з прибутку. Про основні правила подання декларації за три квартали 2024 року поговоримо на вебінарі. Залишайте свої запитання в опитувальнику — ми обов’язково допоможемо з ними розібратися