Як заповнити додаток ПП, якщо міжнародний договір звільняє дохід нерезидента від оподаткування

747

Запитання

Яку дату вважають початком/закінченням користування пільгою для графи «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації з податку на прибуток при застосуванні норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування?

Відповідь

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897 (далі — декларація).

Суму податку не сплаченого до бюджету при оподаткуванні доходів нерезидентів з урахуванням положень міжнародних договорів України відображайте у додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» до декларації.

Розрахунок відповідної суми податку не сплаченого до бюджету здійснюйте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складайте наростаючим підсумком з початку року.

У графі «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації зазначайте «число, місяць, рік початку» та «число, місяць, рік закінчення» користування відповідною податковою пільгою.

У разі застосування норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування при оподаткуванні доходів нерезидентів датою початку/закінчення користування податковою пільгою у звітному періоді є дата виплати доходу нерезиденту.

Якщо виплачуєте доходи нерезиденту декілька разів протягом звітних (податкових) періодів року, то датою початку користування відповідною податковою пільгою є день першої виплати доходу, а датою закінчення користування — день останньої виплати доходу.

Оскільки додаток ПП до декларації заповнюєте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складаєте наростаючим підсумком з початку року, то незалежно від того здійснюватимете виплату доходу нерезиденту у наступних звітних періодах поточного року чи ні, додаток ПП до декларації подавайте з відображенням застосованої у попередньому звітному періоді поточного року податкової пільги.

За інформацією ДПС у м. Києві


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
316071

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
268

Які податки сплачують резиденти Дія Сіті

У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників
35471

Податок на прибуток підприємств у 2024 році

У статті актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024. Про податкові різниці, строки сплати податку на прибуток та декларування, про КІК та мінімальне податкове зобов’язання – в огляді
178178

Роялті: визначення, облік, оподаткування

Роялті викликає труднощі в обліку для бухгалтерів. Розглянемо, які особливості обліку та оподаткування таких виплат, чим вирізняється роялті для податкових цілей, а також що саме слід врахувати у ліцензійному договорі, аби не було податкових проблем із роялті
31484