Як заповнити додаток ПП, якщо міжнародний договір звільняє дохід нерезидента від оподаткування

863

Запитання

Яку дату вважають початком/закінченням користування пільгою для графи «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації з податку на прибуток при застосуванні норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування?

Відповідь

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897 (далі — декларація).

Суму податку не сплаченого до бюджету при оподаткуванні доходів нерезидентів з урахуванням положень міжнародних договорів України відображайте у додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» до декларації.

Розрахунок відповідної суми податку не сплаченого до бюджету здійснюйте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складайте наростаючим підсумком з початку року.

У графі «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП до декларації зазначайте «число, місяць, рік початку» та «число, місяць, рік закінчення» користування відповідною податковою пільгою.

У разі застосування норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування при оподаткуванні доходів нерезидентів датою початку/закінчення користування податковою пільгою у звітному періоді є дата виплати доходу нерезиденту.

Якщо виплачуєте доходи нерезиденту декілька разів протягом звітних (податкових) періодів року, то датою початку користування відповідною податковою пільгою є день першої виплати доходу, а датою закінчення користування — день останньої виплати доходу.

Оскільки додаток ПП до декларації заповнюєте на підставі показників декларації та додатка ПН до неї, які складаєте наростаючим підсумком з початку року, то незалежно від того здійснюватимете виплату доходу нерезиденту у наступних звітних періодах поточного року чи ні, додаток ПП до декларації подавайте з відображенням застосованої у попередньому звітному періоді поточного року податкової пільги.

За інформацією ДПС у м. Києві


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
87072

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
401

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
328224

Податок на прибуток підприємств

Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
198523

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2090