Яку адресу зазначає ФОП у розрахунковому документі, коли розрахунок вдома у замовника
Запитання
Яку назву та адресу господарської одиниці необхідно зазначити ФОП у розрахунковому документі, якщо така фізособа здійснює розрахункову операцію вдома у замовника?
Відповідь
✅ ВСІ ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА ✅
Обов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги) (далі — фіскальний чек) визначили пунктом 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13. У фіскальному чеку зазначають обов’язкові реквізити, зокрема, назву та адресу господарської одиниці (рядки 2, 3).
Госпсуб’єкт, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі — ПРРО), повинен перебувати на обліку в податковій. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де використовуватимуть ПРРО, про яку госпсуб’єкт повідомляє ДПС. Для цього надсилає повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадить діяльність № 20-ОПП.
Реєстрацію ПРРО здійснюють на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316605). Її подають в електронній формі за основним місцем обліку госпсуб’єкта як платника податків через Е-кабінет або засобами електронних комунікацій.
За відсутності окремого об’єкта оподаткування, адресою та місцем проведення госпдіяльності фізичної особи — підприємця є місце його реєстрації та обліку в ДПС (квартира, офіс, тощо).
Найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати?