Змінились технічні умови для деревини дров’яної: як це випливає на рентну плату за лісові ресурси
Запитання
Набрали чинності технічні умови ТУ У 16.1-00994207-005:2018 «Деревина дров’яна. Класифікація, облік, технічні вимоги» (далі – Технічні умови), якими деревину дров’яну класифіковано як промислового і непромислового використання. Водночас втратили чинність технічні умови ТУ У 56.196 «Деревина дров’яна для технологічних потреб. Технічні умови». Чи виникає у підприємства обов’язок донарахувати суми рентної плати за використання лісових ресурсів за деревину промислового значення (далі – Рентна плата), яку він не використовує для технологічних потреб?
Відповідь
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025Лист ДПС від 12.09.2023 № 2962/ІПК/99-00-04-01-03-06
Технічні умови належать до нормативних документів, які застосовують на добровільній основі (ч. 2 ст. 16 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII).
Для визначення податкових зобов’язань з Рентної плати підприємство має здійснювати облік обсягу деревини за ПК, який забезпечить однозначність обчислення об’єкта оподаткування Рентною платою.
Підприємству для цілей оподаткування Рентною платою слід керуватися пунктом 44.1 ПК щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Як діяти, коли керівник не має змоги підписати документи, наприклад, перебуває у відпустці, відрядженні, на лікарняному тощо? Із паперовими документами можна знайти рішення. З електронним документообігом та різними КЕП посадових осіб розібратися складніше — виникає багато запитань щодо правомірності поставлених підписів. У статті підкажемо, як передати повноваження підписувати документи на час відсутності керівника та уникнути ризиків