Оподаткування ПДФО доходу від продажу впродовж року двох квартир

210

Запитання

За якими ставками ПДФО оподатковується дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом року двох квартир, які перебувають у власності менше трьох років та не отримані у спадщину?

Відповідь

16 СПРАВ ГРУДНЯ: ГОТУЄМОСЯ ЗАКРИТИ 2023 РІК

Дохід, отриманий фізичною особою — резидентом — платником від послідовного продажу упродовж звітного податкового року двох квартир, які перебувають у власності менше трьох років та не отримані у спадщину, оподатковують ПДФО за ставками:

  • 5% — від першого продажу;
  • 18% — від другого продажу.

Не оподатковують один раз упродовж звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника більше трьох років, дохід, отриманий платником від продажу (обміну):

  • житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці);
  • земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;
  • земельної ділянки сільгосппризначення, безпосередньо отриманої платником у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільгосппідприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником у спадщину (п. 172.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Умову щодо перебування такого майна у власності платника більше трьох років не поширюють на майно, отримане платником у спадщину.

Дохід, отриманий платником від продажу упродовж звітного (податкового) року другого об’єкта нерухомості, із зазначених у пункті 172.1 ПК, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 172.1 ПК, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, визначеною пунктом 167.2 ПК (абз. 1 п. 172.2 ст. 172 ПК).

Дохід, отриманий платником від продажу упродовж звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів нерухомості, із зазначених у пункті 172.1 ПК, або від продажу другого та наступних об’єктів нерухомості, не зазначених у пункті 172.1 ПК, підлягає оподаткуванню за ставкою 18%, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПК. Виняток — випадки, коли зазначене майно отримав платник у спадщину (абз. 2 п. 172.2 ПК).

Документами, що підтверджують проведення фізичною особою — платником операцій, пов’язаних з купівлею-продажем об’єктів нерухомого майна, крім договору купівлі-продажу нерухомого майна, мають бути документи первинного обліку, а саме розрахункові документи, використання яких передбачили чинними нормативно-правовими актами.

За інформацією  ДПС у Запорізькій області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71880

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
79237

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28116