Із 2023 року акціонерні товариства діятимуть за новим законом

Опублікували закон про акціонерні товариства, у відповідність із яким вони зобов’язані привести свою діяльність до 31.12.2023.

Розробили нову редакцію Закону про акціонерні товариства

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

20.08.2022 у Голосі України № 171 опублікували Закон «Про акціонерні товариства» від 27.07.2022 № 2465-IX, який визначає порядок створення, діяльності, припинення та виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів.

Закон, зокрема:

  • упроваджує однорівневу систему корпоративного управління;
  • дозволяє проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування;
  • підвищує відповідальність посадових осіб акціонерного товариства;
  • спрощує процеси злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення товариства;
  • визначає прийняття рішення про облік часток в обліковій системі, що веде Центральний депозитарій цінних паперів;
  • застосовує вимоги європейських директив MiFID II та Capital Requirements Directive (CRD) щодо корпоративного управління до інвестиційних фірм в Україні.

Крім цього, відповідні зміни вносять до Цивільного, Господарського, Кримінального процесуального кодексів України, законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про депозитарну систему в Україні» та низки інших законодавчих актів України.

Закон набере чинності з 01.01.2023, крім окремих норм, які будуть чинні з 01.01.2024:

  • статей 36—55 — щодо проведення електронних загальних зборів і функціонування авторизованої е-системи.
  • підпункту 20 пункту 3 розділу «Прикінцеві та перехідні положення».

Акціонерні товариства зобов’язані привести свою діяльність, зокрема статути та внутрішні положення, у відповідність із цим законом до 31.12.2023.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82047

Списання основних засобів

Як оформити списання (ліквідацію) основних засобів, аби не було податкового зобов’язання з ПДВ? Як відобразити списання основних засобів у бухгалтерських проведеннях? Які акти списання основних засобів використати? Відповіді на ці та інші питання — отримаєте в консультації
261014

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовують у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів, а також в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
9098

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді