1095 днів минули: чи можна задекларувати бюджетне відшкодування

Якщо постачальник товарів сплатив ПДВ, платник податку має право враховувати у складі суми ПДВ, що заявив до бюджетного відшкодування, залишок від’ємного значення податку до повного його погашення незалежно від строків позовної давності

1095 днів уже сплинули: чи можна зареєструвати РК в ЄРПН та зменшити ПЗ

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Заяву про повернення або відшкодування надміру сплачених грошових зобов’язань можна подати не пізніше 1095 дня, що настає за днем, коли виникла переплата або права на відшкодування (п. 102.5 Податкового кодексу України; ПК).

Надміру сплачені грошові зобов’язання — суми коштів, які на певну дату зарахували до бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (пп. 14.1.115 ПК).

Сума податку, що підлягає сплаті до держбюджету або бюджетному відшкодуванню, — різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту звітного періоду (далі — сума різниці) (п. 200.1 ПК). За від’ємного значення цю суму враховують у зменшення суми податкового боргу. У разі відсутності податкового боргу суму різниці:

  • відшкодовують із бюджету за заявою платника в сумі податку, яку фактично сплатив отримувач товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам або до держбюджету, або в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податку з інших платежів, що сплачують до держбюджету;

або

Платник податку, який має право отримати бюджетне відшкодування і вирішив повернути суму бюджетного відшкодування, подає до ДПС:

  • податкову декларацію;
  • заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яку відобразив у податковій декларації з ПДВ (п. 200.7 ПК).

Тож коли платник податку заявив суму ПДВ до бюджетного відшкодування, він має право враховувати у її складі залишок від’ємного значення податку до повного його погашення незалежно від того, чи минув строк позовної давності 1095 днів. Але за умови, що постачальник товарів/послуг сплатив суми ПДВ, з яких сформували цей залишок.

ЗІР, категорія 101.26


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93441

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14327

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді