Пільгу в розмірі 50% знижки надають:
- на оплату житла в межах норм, а саме:
- 21 кв. м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (у т. ч. прийомну дитину);
- додатково 10,5 кв. м на сім’ю;
- на користування комунальними послугами та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб;
- на вартість палива. Якщо відповідні будинки не мають центрального опалення.
Коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує 3760 грн — родина має право звернутися за призначенням житлової субсидії.
При призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком визначають склад домогосподарства прийомної сім’ї. До нього включають дітей, яких не зареєстрували в житловому приміщенні цієї сім’ї, але фактично там проживають.
На них розраховують соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування. При цьому доходи таких дітей (у разі наявності) у сукупний дохід домогосподарства для призначення субсидії не враховують.
Один з батьків-вихователів прийомної сім’ї може звернутись за призначенням пільги або житлової субсидії до органу ПФУ. Троє або більше дітей прийомної сім’ї мають проживати в ній не менше року.
Із 01.01.2023 урядовці поставили на паузу розрахунок індексації доходів громадян. Але позиція профільних відомств щодо призупинення індексації — неоднозначна. Проаналізуємо законодавство, щоб ви обрали найліпший для вас варіант — призупинити індексацію, продовжувати її виплачувати у 2023 році чи зберегти суму індексації н рівні грудня 2022-го