Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних
У таблиці даних платника податку (далі — Таблиця) зазначайте:
- види економічної діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010;
- коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (далі — ДКПП), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165; далі — Порядок).
Не заповнюйте одночасно графи щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці.
Коди послуг згідно з ДКПП у Таблиці мають містити від 5 (наприклад: 02.40) до 14 символів.
Після того, як подасте Таблицю, надалі при складанні ПН/РК, коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з ДК вказуйте на рівні тих знаків (цифр), які зазначили в поданій Таблиці. Якщо в Таблиці коди вказали на рівні 4 перших цифр, а в ПН/РК — на рівні 12 цифр, то реєстрацію такої ПН/РК можуть зупинити. Наприклад, код «33.12» і код «33.12.24-00.00» не ідентичні та розуміють як різні коди.
Отримання попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє вас права навести в Таблиці інформацію щодо товарів відносно яких її отримали.
Таблицю подавайте з поясненням, в якому вказуйте вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність (п. 14 Порядку).
За інформацією у Харківській області
Підкажемо на прикладах реальних ситуацій, на що зважати платникам ПДВ, коли готують таблиці даних. Адже таблиця, яку врахували контролери, є дієвим способом успішно зареєструвати податкові накладні