Хто має право на відшкодування ПДВ під час експорту за договору комісії

Право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник.

image73

Дізнайтеся скільки часу має платник ПДВ, щоб розблокувати РК

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковують за нульовою ставкою. Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп.195.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Датою виникнення податкових зобов’язань (далі — ПЗ) за експорту товарів є дата оформлення митної декларації (п. 187.1 ПК).

Тож, за операцією з експорту товарів за межі митної території України ПЗ з ПДВ визначають на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації митним органом.

Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення ПЗ з ПДВ.

Якщо платник податку експортує товари за межі митної території України, отримані від іншого платника на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник.

Комісійну винагороду, отриману платником податку — експортером від такого іншого платника, включають до бази оподаткування за ставкою, визначеною підпунктом «а» пункту 193.1 ПК, та не включають до митної вартості товарів, які експортують (п. 200.16 ПК).

Отже, право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник (комітент).

За отримання комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортує комісіонер, жодних податкових наслідків не виникає.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15187

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
726166

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27037

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198543

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді