У разі тимчасової втрати працездатності військовослужбовцям:
- не нараховують допомогу за лікарняними;
- зберігають грошове забезпечення;
- виплачують додаткову винагороду на час воєнного стану.
До бюджету Фонду соціального страхування України (ФСС) не розподіляють сплачений за військовослужбовців ЄСВ. Він надходить лише:
- до Пенсійного фонду України;
- Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Військовослужбовцям ЗСУ, які отримали ушкодження чи захворіли, виплачують грошове забезпечення за останніми займаними посадами за період звільнення від виконання службових обов’язків:
- у зв’язку з хворобою та перебуванні на лікуванні в лікарняних закладах;
- у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я).
Грошове забезпечення виплачують на підставі наказу командира (начальника, керівника). Тож е-лікарняний, який може бути автоматично сформований для військовослужбовця, не потребує опрацювання — за ним не потрібно проводити розрахунки та подавати заяву до ФСС.
На час воєнного стану включають до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тисяч гривень, військовослужбовців ЗСУ, які:
- перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я у зв’язку із пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини
- або у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.
До цього періоду включають і час переміщення з одного лікарняного закладу до іншого.
Додаткова винагорода також належить військовослужбовцям, які перебувають на стаціонарному лікуванні з інших причин — їм у розмірі 30 тисяч гривень (пропорційно із розрахунку на місяць).
Порядок виплати грошового забезпечення не залежить від місця лікування військовослужбовця — будь то військові, цивільні чи закордонні заклади охорони здоров’я.