Платник ПДВ ліквідує основні засоби: як визначити звичайну ціну

Якщо платник ПДВ вирішив ліквідувати основні засоби, податкові зобов’язання за ними слід нарахувати за ринковою ціною, але не нижче за їх балансову вартість.

esv_korig_2701.jpg

Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пального

Якщо платник ПДВ ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби за власним рішенням, з метою оподаткування їх ліквідацію вважають постачанням за звичайними цінами, але не нижче за балансову вартість на момент ліквідації (п. 189.9 Податкового кодексу України (ПК)).

Звичайна ціна — ціна товарів, робіт, послуг (далі — товари), яку визначили сторони договору, якщо інше не встановив ПК. Вважають, що звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін, якщо не довели зворотне.

Якщо товар обов’язково потрібно оцінювати, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни з метою оподаткування.

Ринкова ціна — ціна, за якою товари передають іншому власникові, якщо:

  • продавець бажає передати ці товари;
  • покупець бажає отримати ці товари на добровільній основі;
  • обидві сторони:
  • юридично та фактично взаємно незалежні;
  • володіють достатньою інформацією про ці товари та ціни, які склалися на ринку ідентичних/однорідних товарів у порівняних економічних/комерційних умовах.

Отже, платник ПДВ, який за власним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, має нарахувати податкові зобов’язання за цими необоротними активами за їх ринковою ціною на момент ліквідації за правилами, але не нижче їх балансової вартості. Якщо за ліквідації основних фондів потрібно обов’язково провести їх оцінку, податкові зобов’язання нараховують з вартості об’єкта оцінки, але не нижче за їх балансову вартість.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235615

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80575

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74749

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59837

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді