ФСС: лікарняні виплачують за весь період, коли підприємство працює

Фонд соціального страхування України підготував лист, у якому вказав, що працівникам виплачують допомогу з тимчасової непрацездатності за весь період, коли вони мають виходити на роботу, і підприємство працює.

dekl_ep_4gr_2001.jpg

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Лист ФСС від 08.09.2022 № 1184-11-1

Роботодавець зобов’язаний надавати й оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат і соціальних послуг (п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105 (далі — Закон № 1105)).

Допомогу з тимчасової непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати, у разі настання в неї страхового випадку (ч. 1 ст. 22 Закону № 1105).

Матеріальне забезпечення за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору/контракту, гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначають і надають за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 30 Закону № 1105).

Підстава для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Тимчасова непрацездатність особи відповідно до медичного висновку — це непрацездатність особи внаслідок захворювання, травми або інших причин (вагітність і пологи, карантин тощо), яка має тимчасовий зворотний характер під впливом лікування, реабілітації, інших заходів медичного характеру, та триває до відновлення працездатності або до завершення причин, які унеможливлюють виконання роботи.

Отже, у разі хвороби або травми, яка наступає або триває у працівника під час, коли для нього згідно із графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи передбачено вихід на роботу (трудові відносини не призупинені, не перебуває у відпустці за власний рахунок тощо), тобто підприємство працює (не перебуває у простої, не припинило свою діяльність), та іншим працівникам нараховують зарплату, зазначеному працівнику надають допомогу з тимчасової непрацездатності за дні тимчасової непрацездатності, зазначені у листку непрацездатності на загальних підставах, як компенсацію втраченого заробітку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12029

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді