Лист Мінекономіки від 01.09.2022 № 4712-06/62843-07
До 19.07.2022 за мобілізованими працівниками на період воєнного стану або до дня фактичного звільнення зберігали:
- місце роботи, посаду;
- середній заробіток.
З 19.07.2022 з Кодексу законів про працю України вилучили норму про збереження середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу (Закон України від 01.07.2022 № 2352-IX).
Між мобілізованим працівником і роботодавцем зберігаються трудові відносини, але при цьому працівника увільняють від виконання посадових обов’язків.
Працівникам, яких залучають до виконання обов’язків, що передбачають Закони України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надають гарантії та пільги, які передбачають ці документи.
Мінекономіки вважає недоцільним у період увільнення від трудових обов’язків надавати працівнику невикористані дні щорічних відпусток, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, які він заробив до початку служби. Адже у період військової служби працівника увільняють від обов’язків за трудовим договором.
Після демобілізації та повернення до виконання своїх повноважень такий працівник може скористатися своїм правом на відпустку.
Зважайте, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.