Як сільгоспвиробнику підтвердити статус єдинника четвертої групи у 2023 році

Щоб у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи, сільгоспвиробник з часткою власного виробництва за 2022 рік менше ніж 75% разом з податковою звітністю має подати копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили.

dekl_esv.jpg

Часткова компенсація за придбання сільгосптехніки: як відшкодувати 25% своїх витрат

Сільгоспвиробники — юрособи незалежно від організаційно-правової форми, в яких частка сільгоспвиробництва за попередній податковий/звітний рік дорівнює або перевищує 75% (абз. 1 пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу України (ПК)).

Щоб перейти на спрощену систему оподаткування або підтвердити статус платника єдиного податку, сільгоспвиробник не пізніше ніж 20 лютого поточного року має подати до органу контролю за своїм місцезнаходженням або місцем розміщення земельних ділянок:

  • податкову звітність;
  • розрахунок частки сільгоспвиробництва (юрособи).

Реєстрацію платником єдиного податку анулюють, якщо у податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва юрособи — єдинника четвертої групи становить менше ніж 75% (пп. 4 п. 299.10 ПК).

Якщо у попередньому податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва не перевищує 75% через обставини непереборної сили, до платника податку не застосовують вимогу сплачувати податки у наступному податковому/звітному році на загальних підставах. У цьому разі, щоб підтвердити статус єдиника, суб’єкти господарювання подають:

  • податкову декларацію;
  • рішення Верховної Ради АР Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок цих обставин.

Тож сільгоспвиробник, який хоче у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи і в якого частка власного сільгоспвиробництва за 2022 рік є меншою ніж 75%, має подати:

  • податкову звітність єдинника четвертої групи;
  • копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили в регіоні, де він провадить господарську діяльність і зафіксований як такий, що постраждав внаслідок проведення на його земельних ділянках бойових дій або їх тимчасової окупації.

За інформацією ДПС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50153

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
60

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4309

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді