Щоб у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи, сільгоспвиробник з часткою власного виробництва за 2022 рік менше ніж 75% разом з податковою звітністю має подати копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили.
Часткова компенсація за придбання сільгосптехніки: як відшкодувати 25% своїх витрат Сільгоспвиробники — юрособи незалежно від організаційно-правової форми, в яких частка сільгоспвиробництва за попередній податковий/звітний рік дорівнює або перевищує 75% (абз. 1 пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу України (ПК)).
Щоб перейти на спрощену систему оподаткування або підтвердити статус платника єдиного податку, сільгоспвиробник не пізніше ніж 20 лютого поточного року має подати до органу контролю за своїм місцезнаходженням або місцем розміщення земельних ділянок:
- податкову звітність;
- розрахунок частки сільгоспвиробництва (юрособи).
Реєстрацію платником єдиного податку анулюють, якщо у податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва юрособи — єдинника четвертої групи становить менше ніж 75% (пп. 4 п. 299.10 ПК).
Якщо у попередньому податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва не перевищує 75% через обставини непереборної сили, до платника податку не застосовують вимогу сплачувати податки у наступному податковому/звітному році на загальних підставах. У цьому разі, щоб підтвердити статус єдиника, суб’єкти господарювання подають:
- податкову декларацію;
- рішення Верховної Ради АР Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок цих обставин.
Тож сільгоспвиробник, який хоче у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи і в якого частка власного сільгоспвиробництва за 2022 рік є меншою ніж 75%, має подати:
- податкову звітність єдинника четвертої групи;
- копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили в регіоні, де він провадить господарську діяльність і зафіксований як такий, що постраждав внаслідок проведення на його земельних ділянках бойових дій або їх тимчасової окупації.
За інформацією ДПС
Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт