Які зарядні станції не звільнили від мита і ПДВ: роз’яснення ДМСУ

Без сплати мита й ПДВ в Україну можна ввозити лише ті зарядні станції, які виготовили із застосуванням літій-іонних акумуляторів.

podatkova-nakladna.jpg

Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пального

Лист ДМСУ від 12.12.2022 № 15/15-04-03/7/4615

Зарядні станції, які виготовили не з літій-іонних акумуляторів, а, наприклад, з нікелево-кадмієвих, залізо-нікелевих, свинцевих тощо, імпортують на митну територію України на загальних підставах.

Щодо систем безперебійного електроживлення, то чинна редакція УКТ ЗЕД не передбачає окремого коду для їх класифікації.

Системи безперебійного електроживлення класифікують:

  • з урахуванням технічних характеристик і призначення, які визначив виробник;
  • відповідно до додаткової примітки 2, приміток 3, 4 до розділу XVI УКТ ЗЕД і положень 1, 3 Основних правил інтерпретації класифікації товарів.

Стабілізовані джерела живлення — випрямлячі, об’єднані з регулятором, інвертором тощо, наприклад блоки безперебійного електроживлення, класифікують у товарній позиції 8504 УКТ ЗЕД.

Зокрема, за кодом 8504 40 30 класифікують статичні перетворювачі, які мають назву «джерело безперебійного живлення» (англ. Uninterruptible Power Supply, UPS). Їх використовують для того, щоб у разі вимкнення живлення автоматично забезпечити обчислювальні машини резервною електроенергією і зберегти дані. Якщо електромережу відключать, прилад просигналізує про це.

ДМСУ наголосила, що джерела безперебійного живлення і код 8504 не включили до Переліку товарів, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняють від оподаткування ПДВ і сплати ввізного мита, затвердженого постановою КМУ від 09.11.2022 № 1260.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235596

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80573

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74742

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59830

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді