Як подавати заяви-розрахунки до ПФУ з 2023 року

01.01.2023 ПФУ стане уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку. Адже саме з цієї дати набуде чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

PDV_dekl_0302.jpg

Індексація зарплати в листопаді та грудні 2024 року

ПФУ постановою від 21.12.2022 № 28-3 визначив особливості застосування Порядку № 12*.

Щоб отримати кошти для оплати лікарняних, страхувальник, як і раніше, має подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про суми страхових виплат за їх видами, які нарахував застрахованим особам.

З 01.01.2023 заяву-розрахунок слід подавати через особистий електронний кабінет страхувальника на сайті електронних послуг ПФУ. Таку можливість ПФУ забезпечить усім роботодавцям. Залучати для цього додаткове програмне забезпечення не потрібно.

У пункті меню «Заяви-розрахунки» особистого кабінету страхувальник зможе шукати заяви-розрахунки за критеріями:

Під час формування заяви-розрахунку використовують інформацію з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.

Як і раніше, за електронними та паперовими листками непрацездатності слід складати окремі заяви-розрахунки.

Максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку —200 шк.

До заяви-розрахунку можна буде долучити коментарі, пояснення та за потреби скановані копії документів, які можуть стати у пригоді під час ухвалення рішення щодо фінансування лікарняного.

Заяви-розрахунки за паперовими лікарняними слід заповнювати в режимі ручного введення даних і прикріплювати до них скановані копії паперових листків непрацездатності.

Страхувальники, які з якихось причин не можуть користуватися електронним кабінетом на сайті електронних послуг ПФУ, можуть подати заяву-розрахунок у паперовій формі до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру).

____________

* Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 12.

За інформацією ПФУ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4214

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
100

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1260

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
671

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді