Чи можна проводити перевірки в неробочий час

Під час перевірок податківці враховують правила внутрішнього трудового розпорядку платника податків

perevirku_2021.jpg

Дізнайтеся скільки часу має платник ПДВ, щоб розблокувати РК

Строки (тривалість) проведення перевірок встановлені статтею 82 Податкового кодексу України (ПК) та обчислюються у робочих днях і залежать від типу перевірки та категорії платника податків.

Законодавство України не надає чіткого визначення понять «робочий день» і «робочий час». Проте Мінсоцполітики характеризує робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором (лист від 22.06.2007 № 199/13/116-07). Режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку встановлює роботодавець самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством, Генеральною та Галузевою угодами.

Є непоодинокі випадки, коли платник податків не може забезпечити присутність працівників ДПС за своїм місцем розташування через те, що його графік роботи відрізняється від загальноприйнятих. Однак у такому разі у податківців не виникне підстав скласти акт про недопущення працівників ДПС, якщо:

  • платник податків не перешкоджає діяльності податківців;
  • своєчасно та в повному обсязі надає документи, що пов’язані з перевіркою.

Отже, податківці мають право провести будь-які перевірки протягом строку, який визначений у направленні на перевірку з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку платника податків.

За інформацією ДПС у Чернівецькій області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2917

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20543

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді