Якщо під час війни платник податків несвоєчасно подав Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок) з додатками 1, 2, 3, 4ДФ, 5, 6, то за певних умов його звільняють від відповідальності, що передбачає Податковий кодекс України. Зокрема, якщо він подасть Податковий розрахунок протягом шести місяців після скасування воєнного стану.
Платника, який може своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняють від відповідальності за несвоєчасне подання Податкового розрахунку за І квартал, гранична дата подання якого припадає на 10.05.2022, але за умови, що він:
- до 20.07.2022 — подав Податковий розрахунок.
- не пізніше ніж 31.12.2022 — сплатив у повному обсязі ПДФО та військовий збір із сум доходів, що зазначив у цьому Податковому розрахунку. У цьому разі штрафні санкції та пеню за несплату або несвоєчасну сплату ПДФО та військового збору не застосовують.
Платника, у якого відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний строк виконання яких припадає на період з 24.02.2022 до дня відновлення цієї можливості, звільняють від відповідальності за несвоєчасне подання Податкового розрахунку. Але за умови, що він подасть Податковий розрахунок протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, що настає за місяцем, коли у нього відновилася можливість виконувати податкові обов’язки.