Чи відновлювати знищену під час війни первинку, якщо повідомили про це ДПС

До ПК готують зміни, які стосуються строків відновлення первинних документів, що втратили через війну

Чи відновлювати знищену під час війни первинку, якщо повідомили про це ДПС

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

Індивідуальна податкова консультація ДПС від 02.12.2022 № 2117/ІПК/99-00-07-06-01-06

Чи повинен платник податків відновлювати первинні документи, які втратив внаслідок війни, після того, як повідомив про це орган контролю?

Якщо через війну платник податків втратив чи не може вивезти первинні документи, він має повідомити про це орган контролю (пп. 69.28 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України; ПК). А саме, направити до ДПС повідомлення довільної форми про неможливість вивезення первинних документів. Документ мають підписати керівник підприємства та головний бухгалтер. У повідомленні зазначають:

Після того як платник повідомив ДПС про те, що не може вивезти первинні документи, запроваджують мораторій на документальні перевірки щодо податкових/звітних періодів, які зазначили в повідомленні. Якщо згодом платник дізнається про втрату документів, які він не зміг вивезти, він має подати до ДПС ще одне повідомлення — про втрату первинних документів і зазначити в ньому обставини цієї втрати.

Платники податків, які подали повідомлення про втрату первинних документів, не підлягають перевірці щодо податкових/звітних періодів, які вони зазначили у повідомленні, у т. ч. після скасування воєнного стану.

Якщо втрата документів не пов’язана з бойовими діями чи окупацією, платник податків не має права застосовувати положення підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Однак зважайте, що ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо забезпечення адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного стану» від 01.09.2022 № 7720. Він передбачає зміни до підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК в частині встановлення строків для відновлення втраченої первинки. Тож ситуація може змінитися.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7291

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4943

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5572

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
121

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38187

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді