Чи може підписувати авансовий звіт бухгалтер або бухгалтер аутсорсингової компанії

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Податківці роз’яснили порядок підписання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Чи може підписувати авансовий звіт бухгалтер (не головний) підприємства або бухгалтер аутсорсингової компанії

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Лист ДПС від 12.01.2023 № 36/ІПК/99-00-24-03-03-06

Підприємство планує делегувати повноваження заповнювати та підписувати авансові звіти від імені керівника уповноваженій особі. Чи має право заповнювати та підписувати авансовий звіт у графі «бухгалтер»:

  • не головний бухгалтер, а посадова особа бухгалтерської служби підприємства, яка видала такі кошти та є відповідальною за ведення, складання та підписання Звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт), що підтверджує довіреність?
  • особа, яка діє на підставі договору про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг/аутстафінг), яка також  надала кошти та є відповідальною за ведення, складання та підписання Звітів, що підтверджує довіреність?

Форма Звіту та Порядок його складання затверджені наказом Мінфіну від 28.09.2015 № 841 (далі – Порядок).

Звіт складає підзвітна особа, що отримала кошти на підприємствах усіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.

Фізична особа, яка отримала кошти на відрядження або під звіт, заповнює всі графи Звіту, крім:

  • «Звіт перевірено»,
  • «Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером»,
  • кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку,
  • розрахунку суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнює особа, яка надала кошти.

Графу «Звіт затверджено» підписує керівник (податковий агент) (п. 6 Порядку).

Отже, графи «Звіт перевірено», «Залишок унесений (перевитрата видана) Звіту заповнює особа, яка надала кошти на відрядження або під звіт.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5568

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
101

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38182

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
88020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді