Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»
Джерелами формування спецфонду Держбюджету України на 2023 рік у частині доходів є 100% надходжень акцизного податку з вироблених в Україні та з ввезених на митну територію України сигарил понад загальний обсяг, визначений у сумі 831 млн грн, виключно за умови внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування акцизним податком сигарил, які наберуть чинності у 2023 році (п. 10 ст. 11 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-ІХ).
Щоб відобразити надходження акцизного податку з сигарил, Держказначейство відкрило рахунки за ККДБ 14020601 та 14030601.
Отже, у 2023 році акцизний податок із сигарил сплачують на ці рахунки.
У чинній на сьогодні формі декларації акцизного податку (далі — декларація) не потрібно відображати суми податкових зобов’язань окремо по видах тютюнових виробів (рядки Б 12 та Б 13 розділу Б декларації).
Під час подання декларації виробникам та/або імпортерам тютюнових виробів рекомендують у додатку 10 до декларації розшифровувати дані, наведені у рядках Б 12 та Б 13 розділу Б декларації, зокрема:
- у рядку Б 12 — щодо суми податкових зобов’язань, що підлягає нарахуванню з вироблених підакцизних товарів, окремо по сигарилах та окремо по інших тютюнових виробах, рідинах, що використовують в електронних сигаретах, тютюну;
- у рядку Б 13 — щодо суми податкових зобов’язань, що підлягає нарахуванню з ввезених підакцизних товарів, окремо по сигарилах та окремо по інших тютюнових виробах, рідинах, що використовують в електронних сигаретах, тютюну.
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
Дозволи та валютні вимоги для ввезення квадракоптерів на митну територію України. Митні послаблення, податкові пільги та бухоблік імпорту БПЛА