Режим експортного забезпечення для сільськогосподарських товарів: як подати заяву за формою 1-ПДВ

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Із 04.03.2023 через електронний кабінет та «Єдине вікно» можна подати заяву за формою 1-ПДВ із зазначенням причини реєстрації, що відповідає підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX ПК

Режим експортного забезпечення для сільськогосподарських товарів: як подати заяву за формою 1-ПДВ

Як складати ПН на постачання окремих видів товарів

Лист ДПС від 21.02.2023 № 3844/7/99-00-12-01-03-07

На період дії воєнного, надзвичайного стану Кабмін має право запроваджувати режим експортного забезпечення з метою державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та особливостей здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту сільгосптоварів за кодами УКТ ЗЕД 1001, 1003, 1005, 1201, 1205, 1206, 1512, 2306 (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.01.2023 № 2881-IX; далі — Закон № 2881).

Експорт товарів за межі митної території України, щодо яких Кабмін запровадив режим експортного забезпечення, можуть здійснювати виключно суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності — платники ПДВ, реєстрація яких не призупинена.

До припинення чи скасування воєнного або надзвичайного стану в Україні визначили особливості оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких відповідно до статті 19-1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII застосовано режим експортного забезпечення (п. 91 підр. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі — ПК).

Вимоги щодо обов’язкової реєстрації як платників ПДВ осіб, які здійснюють придбання/постачання товарів для використання в операціях з експорту товарів, щодо яких застосовується режим експортного забезпечення, визначені нормами підпунктом 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

Нормами Закону № 2881 не визначили особливі правила такої реєстрації, а також розміри обсягів оподатковуваних операцій для обов’язкової реєстрації та терміни для подання заяви для реєстрації платниками ПДВ.

На вебпорталі ДПС у рубриці «Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів» розмістили електронну форму заяви за формою 1-ПДВ (J/F1310110). Також доопрацьовали програмне забезпечення, яке надає можливість:

  • особі зазначити в заяві причину реєстрації, що відповідає підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК, — «Особа підлягає реєстрації в інших випадках, передбачених законодавством (зазначити): Вимогою для обов’язкової реєстрації осіб як платників податку є придбання/постачання товарів для використання в операціях, до яких застосовується режим експортного забезпечення»;
  • зареєструвати платниками ПДВ осіб на підставі підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК з дня внесення до реєстру платників ПДВ запису про реєстрацію;
  • сформувати відмову в реєстрації платником ПДВ, якщо заявник перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за групами платників (перша або друга група) або ставками єдиного податку (третя група зі ставкою 5 або 2%), що не передбачають сплату ПДВ.

З 4 березня, коли Закон № 2881 набере чинності,   зможете  подати заяву через електронний кабінет та «Єдине вікно» із зазначенням причини реєстрації, що відповідає підпункту 91.1 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX ПК.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді