Благодійні організації: практикум з обліку та оподаткування
Мінреінтеграції пояснює, що за відсутності трудової книжки або записів у ній трудовий стаж за період до 2000 року встановлюють на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Такими документами, зокрема є:
- довідки, виписки із наказів, особових рахунків і відомостей на видачу зарплати;
- посвідчення і характеристики;
- письмові трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання;
- членські квитки профспілок (підтверджують періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).
Отримати ці документи можна, звернувшись до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або в архів, куди передали документацію.
Крім того, якщо немає необхідних документів і можливості їх одержати через воєнні дії, то стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі свідчень не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог. Свідки:
- підтверджують загальний стаж роботи заявника;
- знають заявника, позаяк працювали з ним на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі;
- мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
Водночас для підтвердження пільгового стажу обов’язково слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то до суду.
Стаж після 2000 року можна підтвердити онлайн через портал електронних послуг ПФУ або за допомогою мобільного застосунку для Android та IOS.
За інформацією Мінреінтеграції
Урядовці запропонували компенсувати витрати на допоміжні засоби, які підприємства закуповують, щоб облаштовувати робочі місця для новоприйнятих працівників з інвалідністю. Хто з роботодавців може отримати компенсацію, на яких умовах і які документи підготувати, пояснює експерт