Порядок оформлення розрахункових документів при проведенні розрахункових операцій за готівку в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначений Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). Законодавчо визначили випадки звільнення продавця від обов’язкового надання покупцю складених за встановленою формою фіскальних чеків, надрукованих РРО, або розрахункових квитанцій, заповнених вручну.
Передбачили, що чеки, накладні та інші письмові документи, які засвідчують передачу права власності на товари (послуги) від продавця до покупця, видають покупцю таких товарів (послуг) на його вимогу (п. 15 ст. 3 Закону № 265).
Таким чином, оформлення розрахункових операцій з використанням товарних чеків у випадках, передбачених Законом № 265, є правомірним.
Форми та зміст фіскального чека, розрахункової квитанції та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, встановлені пунктом 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіном від 21.01.2016 № 13.
Форма та зміст товарного чека на сьогодні законодавчо не визначена. Госпсуб’єкти можуть видавати товарні чеки довільної форми.
При цьому товарний чек повинен:
- містити напис «Товарний чек»;
- за змістом відповідати вимогам обов’язкових реквізитів фіскального чека (за винятком відображення в ньому фіскального номера РРО, напису «Фіскальний чек»).
За інформацією ДПС в Одеській області
У законах пишуть одне, у роз’ясненнях — інше, а в Telegram-каналах посадовців узагалі складно розібратися. Тож у повсякденному житті бухгалтер мусить не лише застосовувати знання з обліку, а й розв’язувати задачі подекуди з вищої бухгалтерії. Розберімо свіженькі з РРО-галузі