Новостворений госпсуб’єкт з дати держреєстрації на ЄП 2%: як з 01.07.2023 перейти на 5%

Податківці пояснили, як новоствореному госпсуб’єкту, який з дати держреєстрації обрав єдиний податок зі ставкою 2%, перейти з 01.07.2023 на застосування ставки 5%

Новостворений госпсуб’єкт з дати держреєстрації на ЄП 2%: як з 01.07.2023 перейти на 5%

⚡ Усе про ФОП

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ПК).

Тимчасово, з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV ПК застосовують з урахуванням особливостей (п. 9 підрозд. 8 р. XX «Перехідні положення» ПК).

Для обрання або переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування, госпсуб’єкт подає до органу контролю заяву. При цьому до заяви не додає розрахунок доходу за попередній календарний рік (пп. 9.8 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

Госпсуб’єкта вважають платником єдиного податку 3 групи з особливостями оподаткування з наступного робочого дня після подання заяви, а у разі подання заяви до 01.04.2022 — з 01.04.2022.

Форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

Новостворені госпсуб'єкти, які упродовж 10 днів з дня держреєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, вважають платниками єдиного податку 3 групи з дня їх держреєстрації (пп. 9.8 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

Крім того, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку 3 групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

Єдинник 3 групи зі ставкою 2% доходу має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийняв таке рішення.

Новоутворенні госпсуб’єкти, які бажають обрати спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, подають заяву за загальною процедурою, передбаченою ПК (пп. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

У разі зміни ставки єдиного податку заяву подає єдинник 3 групи не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку календарного кварталу, в якому буде застосовувати таку ставку (абз. 2 підп. 298.6 ПК).

Тож, новостворені госпсуб’єкти, які з дати держреєстрації обрали єдиний податок 3 групи зі ставкою 2% можуть перейти з 01.07.2023 на застосування ставки єдиного податку 5% за умови подання не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку III кварталу 2023 року заяви про зміну ставки єдиного податку.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
227432

Єдиний податок: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
290214

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
580221

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107751

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2114

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді