Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
Рентну плату за спеціальне використання води (далі — Рентна плата) обчислюють виходячи з:
- фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування (далі — Дозвіл);
- лімітів використання води;
- ставок Рентної плати
- коефіцієнтів.
Спеціальне водокористування може бути короткостроковим (на три роки) або довгостроковим (від трьох до двадцяти п’яти років).
Документи дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважають такими, дію яких продовжили на період карантину та обмежувальних заходів і упродовж трьох місяців з дня його/їх закінчення (п. 2-1 ст. 11 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV).
Карантин на території України наразі триває (постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236).
Строки дії чинних строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжують на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування (пп. 5 п. 1 постанови КМУ «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314).
Форму податкової декларації з рентної плати затвердив Мінфін наказом від 17.08.2015 № 719 (далі — Декларація). Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води здійснюють у додатку 5 до Декларації (далі — Додаток).
Якщо в період дії карантину (до впровадження воєнного стану) або у період воєнного стану закінчився термін дії Дозволу, то у рядку 4.2 «строк дії (роки)» Додатка до Декларації вказуйте строк спеціального водокористування, зазначений в Дозволі (кількість років). Також можете подати доповнення до Декларації з поясненням щодо продовження строку дії Дозволу на період карантину та/або воєнного стану (п. 46.4 Податкового кодексу України).
За інформацією ДПС у Закарпатській області
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?