Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПК (пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу України; далі – ПК).
Датою отримання доходу платника єдиного податку, зокрема, є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі (абз. 1 п. 292.6 ПК).
Тож, якщо з виручки в іноземній валюті за надані товари, роботи, послуг) утримують відсотки/комісійні на користь міжнародної системи грошових переказів - SWIFT, Western Union, MoneyGram, то доходом юрособи-єдинника на третій групі є повна сума виручки, перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату її надходження, з врахуванням коштів, утриманих міжнародними системами за переказ валютних коштів.
За інформацією ГУ ДПС у м. Києві
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ