Перш за все, ситуацію слід задокументувати: хай працівник напише пояснення, а створена комісія в складі завмагазином, бухгалтера тощо складе про цей випадок акт.
Далі варто ознайомитися з інструкцією з користування РРО і знайти той пункт, у якому сказано, до яких наслідків призводить операція службове внесення. Внесена касиром сума у фіскальну пам’ять не повинна потрапити, оскільки операція службове внесення використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту (розмінна монета).
► Спрощена система оподаткування у 2018 році
Операцією «службове внесення» оформлюється також внесення до РРО розмінної монети. Оскільки операція службове внесення не потрапляє у фіскальну пам’ять, то зайво внесену суму після Z-звіту можна з РРО за актом «вилучити».
► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект
Перед цим варто звірити, яка сума у звіті на залишку в РРО. Якщо вона задвоєна, то вважаємо, що її можна вилучити: вказати в акті, що операцію на суму Х,ХХ грн. проведено повторно, і вона підлягає анулюванню. «Службову видачу» робити не потрібно до нульового звіту.
► Трансфертне ціноутворення 2018
Шукайте більше цікавих ситуацій у консультації:
«Застосування РРО»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"