Директор підприємства може сам визначити, хто розписуватиметься у касових документах замість нього та головного бухгалтера. Пояснимо докладніше.
З точки зору касової дисципліни склад-магазин — це відокремлений підрозділ (пп. 2 п. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148).
Втрата первинних документів через руйнування офісу
Касир відокремленого підрозділу приймає готівку у касу через прибутковий касовий ордер (ПКО), а видає із каси — на підставі видаткового касового ордера (ВКО). ПКО має підписати головний бухгалтер або особа, уповноважена керівником підприємства, а ВКО — керівник і головний бухгалтер або особа, уповноважена керівником (п. 25, 26 Положення № 148).
Контроль за веденням касової книги — парафія головного бухгалтера або працівника фірми, який на це уповноважений керівником (п. 42 Положення № 148).
Отже, усе залежить від директора головної фірми. Лише він вирішує, хто підписуватиме касову документацію замість нього та головбуха. Це може бути будь-яка уповноважена особа. Для цього директор має видати наказ про те, кому саме (поіменно) він доручає підписувати ПКО та ВКО (див. нижче). Уповноважені особи мають обов’язково ознайомитися із цим наказом і підписати його.
Інструкція для касира, або Квест «Продай товар через РРО»
Зразок наказу про надання права підпису касових документів:
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"