Посилено штрафи за керування авто у нетверезому стані

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» (законопроект № 4373).

Так, оплатне вилучення, конфіскація предметів та позбавлення права керування транспортними засобами можуть застосовуватись як основні, так і додаткові адміністративні стягнення. Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю — тільки як додаткове, інші адміністративні стягнення, зазначені в частині першій статті 24 КУпАП, можуть застосовуватись тільки як основні.

Окрім цього, змінено розмір та види адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 статті 130 КУпАП, та, відповідно, змінено кваліфікуючі ознаки, передбачені частинами 2-3 статті 130 КУпАП.

За вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 статті 130 КУпАП, одним із основних адміністративних стягнень передбачено штраф у розмірі 600, 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки й на інших осіб — накладення штрафу в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

За порушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у нетверезому стані та відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на десять років.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження середньої тяжкості тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки.

Прес-служба ВРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
153155

Відповідальність за порушення у сфері військового обліку: настанови експертів і судова практика

Роботодавці часто стикаються з перевірками ТЦК. Однак які порушення можуть коштувати підприємству десятки тисяч гривень? Як уникнути штрафів? У статті розбираємо, хто несе відповідальність, коли можливі перевірки без попередження та чи підсумовують штрафи за кожне порушення
7144

Штраф за несплату ЄСВ у 2025 році

Розглянемо, яка відповідальність передбачена за несплату ЄСВ чи неподання звітності, як уникнути штрафів і що робити, якщо уже отримали штраф
69424

Чи платити штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю

Допоможемо з’ясувати, коли роботодавцеві доведеться сплатити штраф за порушення нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2025 році, а коли його можна оскаржити в суді. Тим, хто вирішить оскаржувати, стане в пригоді зразок позовної заяви від юриста
38709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді