Для платників ПДВ, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).
Таким платникам згідно з пунктом 198.6 Податкового кодексу України (ПК) надано право формувати податковий кредит протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.
Водночас пункт 50.1 ПК дозволяє платникам виправляти самостійно виявлені помилки у раніше поданій декларації з урахуванням трирічного строку давності, визначеного статтею 102 ПК.
Враховуючи зазначені норми ПК, платник ПДВ, що застосовує касовий метод податкового обліку, суму ПДВ у належно складеній та зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній може включити до складу податкового кредиту:
• у будь-якому наступному звiтному (податковому) перiоді протягом 60 календарних днiв з дати списання коштів з банківського рахунку платника податку
або
• надіслати уточнюючий розрахунок (з урахуванням строку давності три роки) до декларації з ПДВ за звітний період, у якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).
Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 12.09.2016 № 1430/10/19-00-12-01/12/8368
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.