У разі подання платником податків уточнюючого розрахунку — штрафи безпідставні

Якщо до початку проведення перевірки контролюючим органом платник податку подав уточнюючий розрахунок, він у такий спосіб самостійно усунув виявлені недоліки. Тож у контролюючого органу немає підстав для застосування до такого платника штрафних санкцій.

Таким є висновок ВАСУ у справі щодо правомірності застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій згідно з пунктом 126.1 Податкового кодексу України (ПК) за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання з єдиного податку.

ПК встановлює право платника податку у разі виявлення помилок у поданій ним податковій звітності внести відповідні зміни шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Якщо ж платник податків самостійно виявляє помилку в поданій ним податковій звітності і подає до контролюючого органу уточнюючий розрахунок з виправленням помилок з урахуванням вимог статті 50 ПК, то у контролюючого органу немає підстав для застосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 126.1 ПК. Адже з поданням уточнюючого розрахунку податкова звітність вважається виправленою і нівелюються правові наслідки помилки, допущеної при її поданні.

Матеріалами справи підтверджено своєчасне подання платником податків до контролюючого органу відповідної звітності, самостійне усунення виявлених недоліків шляхом подання уточнюючого розрахунку до початку проведення перевірки контролюючим органом.

Крім того, ВАСУ зазначив, що притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу з підстав, визначених пунктом 126.1 ПК, передбачене саме за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання. При цьому за змістом зазначеної норми розмір штрафу залежить від кількості днів затримки строку сплати суми грошового зобов’язання та визначається у відсотках від погашеної суми податкового боргу.

Податкове законодавство не визначає подання платником податків до контролюючого органу уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань  джерелом погашення податкового боргу. Тому з огляду на встановлені у цій справі обставини, застосування до платника штрафу, передбаченого пунктом 126.1 ПК, суд назвав безпідставним. У зв’язку з цим спірні податкові повідомлення-рішення визнано такими, що підлягають скасуванню.

Постанова ВАСУ від 08.08.2016  № К/800/47967/15 

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
147415

Декларація платника єдиного податку 3 групи юридичної особи

Насьогодні група 3 єдиного податку для юросіб — це сплата податку в розмірі 3% або 5% від отриманого доходу, а з 2025 року — ще й військового збору. Як скласти оновлену форму декларації для юрособи, що є платником єдиного податку групи 3, а також приклад заповнення такої декларації — у консультації
50906

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
30786

Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Книга обліку доходів платника єдиного податку – необхідна річ для будь якого підприємця, що перебуває на єдиному податку. І в цьому матеріалі ми розкажемо все про ведення книги обліку доходів, у якій формі її можна вести, чи треба щоденні записи, скільки часу зберігати книгу, як її розробити самостійно та інші питання
81099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді