Якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів або послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати за товари чи послуги, то суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної.
У разі коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів або послуг, постачальник (продавець) товарів чи послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Порядок складання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
Коли після отримання коштів та складання податкової накладної відбувається зміна кількості чи вартості та номенклатури товарів або послуг у межах отриманої суми (тобто ні товари чи послуги, ні кошти не повертаються), постачальник (продавець) на дату постачання товарів або послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання коштів.
У такому розрахунку коригування одним рядком зазначаються показники зі знаком «–» щодо товарів або послуг, номенклатура яких виправляється, та іншим рядком — зі знаком «+» щодо товарів чи послуг, які фактично постачаються на їх заміну. При цьому у графі 2 зазначається причина коригування «зміна номенклатури».
Прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській області