Податкові агенти зобов’язані подавати до контролюючого органу за місцем свого розташування податковий розрахунок за формою № 1ДФ.
Подавати такий розрахунок слід лише в разі нарахування доходів платникам податку протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок).
Камеральну перевірку форми № 1ДФ проводять протягом 30 календарних днів після граничного строку її подання або після фактичного подання — якщо звіт подано пізніше (п. 76.3 Податкового кодексу України; ПК).
Обов’язковій перевірці підлягають, зокрема, графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*», 5 «Ознака доходу», 6 «Дата прийняття на роботу», 7 «Дата звільнення з роботи» та 8 «Ознака податкової соціальної пільги».
Перевіряють також зазначені в останньому рядку Розділу І «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» форми № 1ДФ, загальні суми нарахованого доходу (гр. 3а), виплаченого доходу (гр. 3), нарахованого податку (гр. 4а), перерахованого податку (гр. 4) та суми, що зазначені в Розділі ІІ «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір», зокрема, в рядку «Військовий збір».
Якщо дані камеральної перевірки свідчать про недостовірні відомості у формі № 1ДФ або помилки, до податкового агента застосовують штрафні (фінансові) санкції.
Так, за неподання форми № 1ДФ, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, передбачено штраф у розмірі 510 гривень та 1020 гривень — за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року вже було застосовано штраф за таке саме порушення.
Крім того, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ за встановленою формою відомостей про доходи громадян тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, а також на підприємців у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Повторне вчинення порушення протягом року загрожує штрафом у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Лист ДФС від 16.02.2017 № 3874/7/99-99-13-01-01-17