Коди УКТ ЗЕД та ДКПП обов’язкові, але штрафи за помилки не застосовуються до кінця 2017 року

З 1 січня 2017 року код товару, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та код послуги, згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП) стали обов’язковими реквізитами податкової накладної для всіх без винятку товарів та послуг.

Класифікатор УКТ ЗЕД 2019

Тобто, з 01.01.2017 р. при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних та імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків), а для послуг - коду послуги згідно з ДКПП.

Код зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Водночас, обов’язковість зазначення коду послуги можлива лише після внесення змін до форми податкової накладної у частині доповнення форми новою графою, відведеною для зазначення такого коду.

Разом з тим, до 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120-1.3 ст. 120-1 Податкового кодексу, за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з ДКПП.

Зазначена норма передбачена п. 201.1 і) ст. 201 та п.35-1 підр. 2 розд ХХ. Податкового кодексу України.

Головне управління ДФС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93479

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
298215

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
371754

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді