Податкову накладну складають на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму попередньої оплати (п. 201.1 Податкового кодексу України; ПК).
До обов’язкових реквізитів податкової накладної належать опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість (обсяг). Податкова накладна має містити ідентичні показники, зазначені у первинних документах та в частині, яку оплатив контрагент-покупець або яку фактично виконав постачальник послуг. Тобто у графі 2 податкової накладної «Номенклатура товарів/послуг продавця» вказують дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг.
До графи 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» податкової накладної вносять дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг. Якщо складають податкову накладну на повне постачання послуги або попередню оплату у повному обсязі, у графі 6 зазначають «1». Якщо податкову накладну складають на часткове постачання послуги або попередню оплату у частковому розмірі договірної вартості послуги, у графі 6 зазначають відповідну частку наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.
Тому податкова накладна, що містить повний перелік послуг, оформлена за частковою попередньою оплатою, не дає можливості ідентифікувати операцію. За такою накладною покупець не може віднести суми ПДВ до податкового кредиту, оскільки накладна не відповідає первинним документам.
Виправити помилку у податковій накладній постачальник може розрахунком коригування до неї (п. 192.1 ПК).
Лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 20.04.2017 № 1464/10/25-01-12-01-09