ДФС розповіла, як уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснили, як саме потрібно уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

Податкові зобов’язання з податку на нерухомість за звітний період обчислюють за кожним типом об’єкта нерухомості. Код типу об’єкта нерухомості зазначають у графі 2 податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408 (далі — декларація). Об’єкти нерухомості ідентифікують за кодами, визначеними відповідно до приміток до декларації.

Так, об’єкти житлової нерухомості ідентифікують за кодами 1-3, об’єкти нежитлової нерухомості — 4-9, залежно від виду об’єкта.

Дані про нараховані та сплачені суми податку на нерухомість обліковують у інтегрованій картці платника, яка відкривається за кодом бюджетної класифікації. Зокрема, для сплати податку на житлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010100, а нежитлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010400.

Декларують податкові зобов’язання податку на нерухомість за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно. А вже програмне забезпеченням автоматично визначає суму податкових зобов’язань для перенесення до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації. Тобто проводить ідентифікацію за кодами типів об’єкта нерухомості, зазначених у графі 2 декларації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань, зазначених у графі 7 декларації за відповідними групами кодів типів об’єктів.

Але програмне забезпечення не розмежовує уточнення за об’єктами житлової та нежитлової нерухомості окремо, а відтак не може автоматично перенести їх до інтегрованої картки платника. Тому, аби уточнити податкові зобов’язання, платник має подати дві уточнюючі декларації окремо для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Щоб унаочнити механізм уточнення задекларованих податкових зобов’язань з податку на нерухомість, ДФС у додатках до листа від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 навела Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у разі уточнення, та приклади заповнення уточнюючих декларацій.

Лист ДФС від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
72751

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
4674

Податок на розкіш 2025

Що таке податок на розкіш в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
28300

Огляд податкових змін закону № 1914-Х

Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді
22621

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді