Під звичайною ціною розуміють ціну товарів (робіт, послуг), яку визначили сторони договору, якщо інше не встановлено Податковим кодексом України (ПК). Коли не доведено зворотне, вважають, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Таке визначення звичайних цін не поширюється на контрольовані операції Згідно зі статтею 39 ПК.
Під ринковою ціною розуміють ціну, за якою товари (роботи, послуги) передають іншому власникові, за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі. При цьому обидві сторони є взаємно не залежними юридично і фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, що склалися на ринку ідентичних товарів (робіт, послуг) у порівнянних економічних умовах.
Тобто звичайною ціною для обчислення бази оподаткування ПДВ операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, яку зацікавлені сторони визначили у цивільно-правовому договорі та яка ипєповинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів/послуг).
ПК не визначає формалізованої процедури доведення факту, що договірні ціни не відповідають ринковим цінам.
Під час перевірок досліджують показники, по’язані з об’єктами оподаткування, достовірністю і повнотою нарахування і сплатою податків та зборів, у т. ч. ПДВ. Вивчають також документи і податкову інформацію, у т. ч. результати перевірок інших платників податків.
Матеріали, що є підставами для висновків під час проведення перевірок, визначені у статті 83 ПК. Це, зокрема, податкова інформація, експертні висновки тощо.
Лист від 12.06.2017 № 583/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ