Що роботи, якщо покупець за помилковою накладною не реєструє розрахунок коригування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо після постачання товарів/послуг товар повертають особі, яка його надала, або постачальник повертає суму попередньої оплати за товари/послуги, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача коригують на підставі зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець товарів/послуг, якщо зменшується сума компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику. Для цього постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Постачальник зменшує суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Тож якщо платник податку помилково визначив податкові зобов’язання у податковій звітності з ПДВ та зареєстрував в ЄРПН податкову накладну, такі податкові зобов’язання можна відкоригувати після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до такої податкової накладної. Зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН мусить особа, на яку складено податкову накладну.

Якщо покупець порушує граничні терміни реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, продавець товарів/послуг може поскаржитись на такого покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження скарги орган ДФС мусить провести документальну перевірку.

До особи, відповідальною за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до помилкової податкової накладної, застосовують штрафи, передбачені пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України.

Лист ДФС від 10.08.2017 № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723528

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26951

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34998

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
98913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді