Якщо після постачання товарів/послуг товар повертають особі, яка його надала, або постачальник повертає суму попередньої оплати за товари/послуги, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача коригують на підставі зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець товарів/послуг, якщо зменшується сума компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику. Для цього постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Постачальник зменшує суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Тож якщо платник податку помилково визначив податкові зобов’язання у податковій звітності з ПДВ та зареєстрував в ЄРПН податкову накладну, такі податкові зобов’язання можна відкоригувати після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до такої податкової накладної. Зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН мусить особа, на яку складено податкову накладну.
Якщо покупець порушує граничні терміни реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, продавець товарів/послуг може поскаржитись на такого покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження скарги орган ДФС мусить провести документальну перевірку.
До особи, відповідальною за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до помилкової податкової накладної, застосовують штрафи, передбачені пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України.
Лист ДФС від 10.08.2017 № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПК