Покупець за умовами договору вносить грошову заставу: чи нараховувати ПДВ

Теми:
Лист ДФС від 16.11.2017 № 2642/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Податківці пояснили, як оподатковувати грошову заставу як забезпечення від несплати за фактичні нарахування або інші безспірні рахунки. Умови договору дозволяють постачальникові зарахувати грошову заставу у рахунок погашення заборгованості за несплати рахунків у встановлену дату оплати. Якщо договір розривають, невикористану частину грошової застави повертають покупцеві.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Постачальник мусить визначити податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) на дату, коли отримає від покупця кошти, що є оплатою вартості послуг, які постачальник надаватиме в майбутньому.

Кошти, отримані постачальником як грошова застава для забезпечення від несплати за надані послуги, не призводять до ПДВ-наслідків постачальника. На дату зарахування таких коштів у рахунок оплати вартості послуг постачальник має визначити податкові зобов’язання з ПДВ (за умови, що таке зарахування є першою подією) та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93479

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді