ФСС нагадав, що підприємці є застрахованими особами. Відповідно вони мають право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Оскільки підприємець є для себе одночасно страхувальником і застрахованою особою, то фінансування матеріального забезпечення здійснюється підприємцю, як страхувальнику. У свою чергу виплата матеріального забезпечення здійснюється страхувальником зі свого окремого поточного рахунку застрахованій особі (фізичній особі), яка є цією фізичною особою-підприємцем.
Корисна стаття:
При цьому робочі органи ФСС при виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності не нараховують суми матеріального забезпечення страхувальникам та не виплачують їх безпосередньо застрахованим особам. Вони лише здійснюють фінансування в обсягах, визначених страхувальником, на його окремий поточний рахунок у банку.
Відповідно робочі органи ФСС не виступають податковим агентом, оскільки не здійснюють нарахування та виплату застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Нагадаємо, що у питанні визначення податкового агента податківці іншої думки. Вони вважають, що ФСС, який виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності, повинен виконати функції податкового агента в частині нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО та військовий збір і відобразити зазначену допомогу у формі № 1 ДФ. Така позиція висвітлена у листі ДФС від 19.12.2017 № 3040/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК.