Підставою для фінансування страхувальників є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок. У ній має бути інформація про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення й окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Нова форма заяви-розрахунку набирає чинності 01.10.2018.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Протягом місяця із дня виплати коштів за рахунок ФСС страхувальник надсилає повідомлення про проведення виплат:
- в електронному вигляді з використанням ЕЦП;
- листом із повідомленням про вручення;
- або надає безпосередньо до обласного відділення ФСС.
Якщо протягом трьох місяців із дня фінансування роботодавець не подасть відповідного повідомлення, це буде для ФСС підставою провести перевірку використання страхувальником коштів Фонду.
Для окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФСС необхідно відкрити окремий поточний рахунок у банку або окремий рахунок у відповідному органі Держказначейства.
Соціальні виплати на дітей 2025 — це виплати, які отримують батьки, опікуни, піклувальники та й самі діти. До них належить і виплати при народженні дитини, допомога багатодітним сім’ям, державні аліменти, допомога матерям-одиначкам, грошові виплати дітям-сиротам, допомога дітям з інвалідністю
У жовтні 2020 порядок проведення перевірок ФСС зазнав змін. Про новий порядок проведення перевірок ФСС, ймовірність включення до плану перевірок та позапланової перевірки ФСС, підготовку до перевірки , ризикові елементи листка непрацездатності та штрафи після перевірки соцстраху — розповімо у огляді.
Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?
Комісія з соціального страхування на підприємстві — формальність. Але якщо не впровадите її, можете добряче постраждати при перевірці. Щоб уникнути цього, скачайте зразок наказу про створення комісії із соціального страхування, а також покроковий алгоритм створення комісії.
Фонд соціального страхування (далі — Фонд) затвердив новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (постанова Фонду від 19.07.2018 № 12; далі — Порядок № 12). Він почне працювати із 1 жовтня 2018 року. До цього продовжує діяти порядок, затверджений ФСС з тимчасової втрати працездатності постановою від 22.12.2010 № 26. З’ясуємо, які зміни сталися у порядку фінансування.