Ідеальні зразки розрахункових документів
За порушення трудового законодавства у 2019 році роботодавцям загрожують чималі штрафи. А саме: за одного неоформленого працівника — у розмірі 125 190 грн (30 мінімальних зарплат).
За інформацією податківців, вони продовжують роботу щодо реалізації розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 05.09.2018 № 649-р (далі — Розпорядження).
Розпорядження передбачає посилення координації органів державної влади у проведенні роз’яснювальної роботи, здійсненні заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У межах дії Розпорядження органи контролю проводять перевірки для виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під інші форми діяльності тощо.
Відповідно до норм трудового законодавства працівника не можна допустити до роботи без укладання трудового договору і повідомлення органу фіскальної служби.
Тому, коли оформлюєте нового працівника на роботу:
- укладайте у письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України). Форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260;
- видайте наказ про прийняття на роботу (за типовою формою № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держстату від 05.12.2008 № 489);
- повідомте орган ДФС про прийняття працівника на роботу (за формою, затвердженою постановою КМУ від 17.06.2015 № 413).
Після прийняття на роботу найманих працівників, роботодавці зобов’язані щомісяця подавати до фіскальних органів звітність з ЄСВ не пізніше за 20-те число місяця, що настає за базовим звітним періодом. Якщо останній день подання Звіту припадає на вихідний або святковий день, строк подання переноситься на перший після вихідного робочий день.