Платник ПДВ поставив оподатковувані товари (наприклад, за ставкою 20%). Проте склав податкову накладну на звільнені операції. Щоб виправити це, ДФС радить:
- скласти до такої податкової накладної розрахунок коригування. У полі «Дата складання» зазначити дату, коли виявии помилку;
- у табличній частині розрахунку коригування зі знаком «–» зазначити обсяг операцій з постачання товарів, що записали як звільнені від оподаткування;
- скласти нову податкову накладну на операції, які оподатковують за ставкою 20% (7%, 0%). Датою її складання зазначте дату виникнення податкових зобов’язань.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Таку податкову накладну обов’язково зареєструйте у Єдиному реєстрі поадткових накладних. Ось тут і може виникнути підстава для штрафу, якщо між датою виникнення податкових зобов’язань та коригуванням минув значний час.
Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?
Читайте у журналі "Головбух"