Чи дійсний запит ДФС без печатки: позиція ВСУ

ДФС надіслала підприємству запит, щоб воно надало та документально підтвердило інформацію про взаємовідносини з контрагентами.

Підприємство листом повідомило ДФС, що не надаватиме затребуваної інформації, позаяк податковий орган оформив запит з порушенням пункту 73.3 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, у ньому відсутня печатка.

Позаяк податківці не отримали інформації на свій запит, ДФС видала наказ провести на підприємстві виїзну документальну позапланову перевірку.

Суди перших двох інстанцій вважають, що контролери діяли правомірно. На їх думку, відсутність печатки на запиті не може бути самостійною підставою визнати запит недійсним, а дії органу контролю протиправними. А ненадання підприємством затребуваної інформації —підстава для призначення документальної позапланової перевірки.

Утім, Верховний Суд України (ВСУ) не погодився з цим рішенням. ВСУ вважає запит ДФС недійсним, хоча він і надрукований на офіційному бланку податкового органу і в ньому зазначені дата і вихідний номер. Причина — порушено пункт 73.3 ПК. На думку ВСУ, відсутність печатки на письмовому запиті не можна віднести до випадково допущених недоліків.

Тож якщо на запиті органу контролю немає печатки, платник податку не зобов’язаний відповідати на нього. Податківці не мають права призначати перевірку через те, що підприємство не надало пояснень і документальних підтверджень на такий письмовий запит.

Постанова ВСУ від 26.02.2019 у справі № 826/9082/15

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові перевірки: як підготуватися

Належна підготовка до податкової перевірки — запорука успіху бухгалтера. У консультації розповімо не лише про те, як підготуватися, а й про найголовніші правила поведінки під час податкової перевірки
3383

Арешт майна 2023

Розбираємо, що таке арешт майна, яке майно можуть арештувати, коли податкова може застосувати адміністративний арешт майна, що означає повний та умовний адміністративний арешт майна
1295

Фінансовий моніторинг у 2023 році

Що слід знати про фінансовий моніторинг при здійсненні своїх платежів, що таке порогові та підозрілі операції, як бути у ситуації відмови банку у проведенні платежу з вимогою довести законність коштів? Яку інформацію про клієнта бухгалтери-підприємці та аудитори мають передавати до Держфінмоніторингу? Кінцеві бенефіціари – хто це та що буде, якщо про них не повідомити. Ці та пов’язані питання – в огляді експерта
62159