Платник склав податкову накладну (далі — ПН) за операцією з поставки товарів/послуг неплатнику ПДВ і невірно зазначив дату складання (наприклад — рік). Що робити?
Податківці радять виправити помилку таким чином: потрібно скласти та зареєструвати в ЄРПН ПН з правильною датою та вивести в нуль (обнулити) показники помилкової ПН (зайво складеної ПН).
Особливості складання розрахунку коригування (далі — РК) до зайвої ПН (у тому числі до ПН, що не надають отримувачу (покупцю), визначено пунктом 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок). Такий РК складають лише у разі, якщо в ЄРПН зареєстровано дві або більше ПН, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг.
СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019
РК до зайвих ПН складають:
- коли РК до таких ПН не було складено та зареєстровано в ЄРПН;
- коли до зайвих ПН вже були складені та зареєстровані в ЄРПН РК.
Зокрема, пунктом 24 Порядку передбачено, що у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає РК до зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована нова ПН та не зареєстровано РК до неї, у такому порядку:
- у верхній лівій частині РК у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» зазначають тип причини 20. Позначку «X» не проставляють;
- у заголовній частині РК у полі «до податкової накладної» зазначають дата і номер зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована ПН;
- в інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної» РК вказують дані правильної ПН, що зареєстрована в ЄРПН.
Податкову накладну заповнюйте на підставі форм...
Показники табличної частини такого РК заповнюються у загальному порядку, тобто виводять в нуль показники зайвої ПН.
Якщо складаєте РК з типом причини 20 до зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована ПН, до якої раніше не складали РК, такий РК реєструє в ЄРПН отримувач (покупець), який був зазначений у ПН, що коригується, крім випадків, передбачених Порядком.
Зокрема, пунктом 25 Порядку передбачено: РК до ПН, які не видають отримувачу (покупцю) — платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання таких РК), реєструє в ЄРПН постачальник (продавець).
Якщо ПН складена і зареєстрована в ЄРПН без факту здійснення господарської операції, РК до такої ПН складають у звичайному порядку.