Як виправити ПН з помилковою датою на поставку не платнику ПДВ

Платник склав податкову накладну (далі — ПН) за операцією з поставки товарів/послуг неплатнику ПДВ і невірно зазначив дату складання (наприклад — рік). Що робити?

Податківці радять виправити помилку таким чином: потрібно скласти та зареєструвати в ЄРПН ПН з правильною датою та вивести в нуль (обнулити) показники помилкової ПН (зайво складеної ПН).

Особливості складання розрахунку коригування (далі — РК) до зайвої ПН (у тому числі до ПН, що не надають отримувачу (покупцю), визначено пунктом 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок). Такий РК складають лише у разі, якщо в ЄРПН зареєстровано дві або більше ПН, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг.

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

РК до зайвих ПН складають:

  • коли РК до таких ПН не було складено та зареєстровано в ЄРПН;
  • коли до зайвих ПН вже були складені та зареєстровані в ЄРПН РК.

Зокрема, пунктом 24 Порядку передбачено, що у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає РК до зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована нова ПН та не зареєстровано РК до неї, у такому порядку:

  • у верхній лівій частині РК у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» зазначають тип причини 20. Позначку «X» не проставляють;
  • у заголовній частині РК у полі «до податкової накладної» зазначають дата і номер зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована ПН;
  • в інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної» РК вказують дані правильної ПН, що зареєстрована в ЄРПН.

Показники табличної частини такого РК заповнюються у загальному порядку, тобто виводять в нуль показники зайвої ПН.

Якщо складаєте РК з типом причини 20 до зайвої ПН, за якою в ЄРПН вже зареєстрована ПН, до якої раніше не складали РК, такий РК реєструє в ЄРПН отримувач (покупець), який був зазначений у ПН, що коригується, крім випадків, передбачених Порядком.

Зокрема, пунктом 25 Порядку передбачено: РК до ПН, які не видають отримувачу (покупцю) — платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання таких РК), реєструє в ЄРПН постачальник (продавець).

Якщо ПН складена і зареєстрована в ЄРПН без факту здійснення господарської операції, РК до такої ПН складають у звичайному порядку.

Лист ДФС від 24.04.2019 № 1880/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, без сумніву, найбільш штрафонебезпечний податок, який складний в обліку та адмініструванні. В огляді – про можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної чи розрахунку коригування. Від даного покарання з сучасними нюансами роботи ЄРПН зарікатися нікому не слід
45630

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
197402

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121769

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді