Покупець списує дебіторку за неотримані товари до 01.07.2015: що з ПДВ?

Покупець здійснив попередню оплату продавцю за товар та включив до податкового кредиту суму ПДВ. Поставка товарів/послуг не відбулась. Постачальник згідно постанови суду був визнаний банкрутом. Відповідно заборгованість постачальника перед покупцем за такою попередньою оплатою списують.

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

Податківці пояснили: списуєте дебіторку, яка виникла внаслідок попередньої оплати товарів, які поставлені не були, то факт придбання таких товарів відсутній. Відповідно, відсутнє право на податковий кредит за такими товарами.

Покупцю необхідно нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за правилами пункту 198.5 Податкового кодексу України, оскільки:

  • він сформував податковий кредит за податковою накладною, що була складена до 01.07.2015 року і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • товари за попередньою оплатою не були поставлені;
  • заборгованість за даними товарам списують,

Зобов’язання нараховують податковому періоді, в якому списують дану дебіторську заборгованість.

Лист ДФС від 03.05.2019 № 1931/ІПК/28-10-27-01-11

Бухоблік ПДВ

Покупець списує дебіторку за неотримані товари до 01.07.2015: що з ПДВ?
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Бухоблік за розрахунками з ПДВ залежить від того, як їх оподатковують відповідно до ПК . На основі цього Мінфін затвердив Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Для бухобліку ПДВ — це ключовий документ…

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Кредиторська заборгованість: види, бухоблік

Експерт пояснив, що таке кредиторська заборгованість, які її види існують, коли кредиторську заборгованість вважають простроченою та як списувати кредиторську заборгованість. А на прикладах проводок показав, як відображати в бухобліку кредиторську заборгованість.
107537

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінзвітності – у консультації
56958

Резерв сумнівних боргів 2023

Резерв під погашення дебіторської заборгованості — про нього знають, але далеко не всі хочуть нараховувати. У консультації – бухгалтерські й податкові правила його нарахування, його практична доцільність. Також допоможемо обрати найкращий метод розрахунку для підприємства та врахувати обставини воєнного часу.
60549

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Борги підприємству повертають, на жаль, не завжди. Причиною цього може бути банкрутство боржника, сплив строку позовної давності або форс-мажор, який виник. Розглянемо, як виглядає списання безнадійної дебіторської заборгованості в бухгалтерському та податковому обліку.
134177