Відпустку нараховано за поточний і майбутній періоди, як нарахувати ЄСВ?

Податківці пояснили: працівнику, якому розраховуєте відпускні за поточний і майбутній періоди, ЄСВ нараховуйте за кожен період окремо. При цьому, ЄСВ сплачують з усієї суми нарахованих відпускних у місяці, в якому вони були нараховані.

Рахунки для сплати ЄСВ 2019

Так, для працівника, який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував у відпустці, де загальна сума нарахованого доходу за поточний місяць (зарплата на відпрацьований час + частина відпускних за відпустку в поточному місяці) не перевищує розмір мінзарплати, ЄСВ розраховують:

розмір мінзарплати, встановлений законом на місяць, за який нараховують заробітна плата (дохід) х 22% (ставка ЄСВ).

Врахуйте, дану умову можна застосувати якщо працівник перебував у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацював всі робочі дні звітного місяця.

ЄСВ на другу частину відпускних нараховуєте на фактично нараховану суму. Тому що ці доходи включають до бази нарахування ЄСВ майбутнього періоду.

Контролери відмітили: на одну застраховану особу допускають декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, якщо проводили нарахування:

  • за поточні та майбутні періоди — відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • за минулі періоди — лікарняні, тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та заробітна плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середня заробітна плата за вимушений прогул.

Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не можна зазначати у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

Перехідні відпускні 2021

Якщо по одному працівнику заповнено декілька рядків, кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця зазначаєте лише в одному. А саме в тому, в якому зазначено дані про суми заробітної плати (за їх наявності).

Головне управління ДФС у Волинській області

Відпустку нараховано за поточний і майбутній періоди, як нарахувати ЄСВ?
Андрій ДуднікЕксперт Експертус Головбух
Навіть якщо відпустка працівника починається в одному місяці, а закінчується в наступному, відпускні виплачують однією сумою. Як це впливає на оподаткування та чи потрібно у звітності розподіляти ці суми за місяцями?

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних: як провести

Розбираємо, як правильно провести розрахунок відпускних у 2024 році. Як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорія закріплена прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1082534

Відкликання з відпустки

На підприємстві може виникнути ситуація, коли вкрай потрібний працівник перебуває у відпустці. Відкликання з відпустки: підстави, порядок, оплата праці, зразок наказу про відкликання з відпустки — у статті
56418

Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати

Відпочинок або компенсація за невикористану відпустку? У консультації розповімо про те, що таке компенсація за невикористану відпустку та коли її можна отримати, як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку. А також розглянемо, як застосовувати у 2024 році ті обмеження, які передбачає розрахунок компенсації відпускних за Порядком № 100
318621

Калькулятор відпусток онлайн

Калькулятор днів відпустки або калькулятор відпускних допоможе вам швидко і без помилок здійснити розрахунок відпускних онлайн. Використовуйте для цього онлайн-сервіс — збережіть свій час
24676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді