У видатковій накладній зазначили декілька позицій склопакетів з різними розмірами, а їх кількість визначили у штуках. Усі позиції склопакетів незалежно від розмірів мають однакову номенклатуру та ціну за одиницю продукції.
У податковій накладній (ПН) зазначили одну узагальнюючу позицію: у графі 6 «кількість (об’єм, обсяг)» — загальну площу всіх склопакетів (з різними розмірами) без їх кількості.
Чи можна за такою ПН сформувати податковий кредит?
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, зокрема, на підставі первинних документів (п. 44.1 Податкового кодексу України, ПК).
Заборонено формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.
Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності (п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну 28.01.2016 № 21). Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Отже, щоб покупець сформував податковий кредит за ПН, вона має відповідати первинному документу. В нашому випадку — видатковій накладній.
Лист ДФС від 03.07.2019 № 3068/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних