У видатковій накладній зазначили декілька позицій склопакетів з різними розмірами, а їх кількість визначили у штуках. Усі позиції склопакетів незалежно від розмірів мають однакову номенклатуру та ціну за одиницю продукції.
У податковій накладній (ПН) зазначили одну узагальнюючу позицію: у графі 6 «кількість (об’єм, обсяг)» — загальну площу всіх склопакетів (з різними розмірами) без їх кількості.
Чи можна за такою ПН сформувати податковий кредит?
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, зокрема, на підставі первинних документів (п. 44.1 Податкового кодексу України, ПК).
Заборонено формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.
Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності (п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну 28.01.2016 № 21). Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Отже, щоб покупець сформував податковий кредит за ПН, вона має відповідати первинному документу. В нашому випадку — видатковій накладній.
Лист ДФС від 03.07.2019 № 3068/6/99-99-15-03-02-15/ІПК