Товарні позиції ПН не відповідають даним видаткової накладної: чи буде податковий кредит

У видатковій накладній зазначили декілька позицій склопакетів з різними розмірами, а їх кількість визначили у штуках. Усі позиції склопакетів незалежно від розмірів мають однакову номенклатуру та ціну за одиницю продукції.

У податковій накладній (ПН) зазначили одну узагальнюючу позицію: у графі 6 «кількість (об’єм, обсяг)» — загальну площу всіх склопакетів (з різними розмірами) без їх кількості.

Чи можна за такою ПН сформувати податковий кредит?

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, зокрема, на підставі первинних документів (п. 44.1 Податкового кодексу України, ПК).

Заборонено формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.

Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності (п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну 28.01.2016 № 21). Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Отже, щоб покупець сформував податковий кредит за ПН, вона має відповідати первинному документу. В нашому випадку — видатковій накладній.

Лист ДФС від 03.07.2019 № 3068/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
45858

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
198712

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121941

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді